- наявність джерел запалювання в апаратурі та поза устаткуванням;

- загоряння технологічного устаткування, трубопроводів, продуктів, тари і ін.;

- відключення електропостачання, обривання і коротке замикання електро-комунікацій, електрообладнання і ін.

5.2 У випадку виникнення аварійної ситуації апаратник повинен негайно повідомити про те, що сталося, безпосереднього керівника та діяти у відповідності з вказаними у розділі "Безпечна експлуатація виробництва" (технологічного регламенту для даного виробництва) діями щодо їх усунення, а також у відповідності з Планом локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій (ПЛАС), якщо його наявність для даного об'єкта передбачена.

5.3 У випадку виникнення пожежі апаратник повинен припинити роботу, обезживлити електрообладнання, негайно розпочати гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння, діючи у відповідності з вимогами інструкції з пожежної безпеки підприємства.

5.4 У випадку травмування, отруєння потерпілому необхідно надати першу долікарську допомогу (до прибуття швидкої медичної допомоги)

Конкретні дії щодо надання першої допомоги потерпілим при різноманітних ураженнях викладені в інструкції з надання першої (долікарської) допомоги потерпілим, що діє на підприємстві та вивчається апаратником при проходженні навчання та інструктажів з питань охорони праці.

Примірна інструкція опрацьована Державним науково-дослідним інститутом техніки безпеки хімічних виробництв (ДержНДІТБХВ, м. Сєвєродонецьк)

Директор інстит

Завідуючий ла нормативно-ме

досліджень

Науковий співробітни

О.В .Голотайстров

Е.М.Іовенко

С.Я.Тарасенко