Надаючий допомогу видаляє з порожнини рота постраждалого сторонні тіла або харчову масу, підводить, свою ліву руку під його шию, а правою зміщує шелепу до гори для попередження западання язику. В цьому випадку гортань постраждалого звільняється для проходження повітря.

Надаючий допомогу робить два-три глибокі вдихи, а потім через марлю або хустку вдуває повітря з свого рота в рот постраждалого. Після кожного вдиху дихальні шляхи постраждалого звільняються для видиху.

В цей час надаючий допомогу знов робить два-три глибокі вдихи і повторює вдування повітря постраждалому.

Частота вдихів "з рота в рот" 12-16 разів па хвилину.

Правильність проведення штучного дихання перевіряють по розширенню грудної клітини, її опусканню і характерному шуму при видиху повітря з легенів потерпілого через рот і ніс.

Штучне дихання роблять до прибуття лікаря.

      1. При опіках - на обпечену поверхню тіла накладають суху стерильну пов'язку, використовуючи для цього індивідуальний пакет або перев'язувальні засоби з аптечки.
      1. При кровотечі - рану, що кровоточить, закрити перев'язувальним матеріалом, придавити її зверху, не торкаючись пальцями самої рани, тримати на протязі 4-5 хвилин. Якщо кровотеча зупиниться, то не знімаючи накладеного матеріалу, поверх нього накласти шматок вати і забинтувати поранене місце. При сильній кровотечі, якщо вона не зупиняється після накладення пов'язки, застосовується здавлення кровоносних судин за допомогою згинання кінцівок в суглобах, джгутом.
      2. При переломах - надати хворій кінцівці найзручніше і найспокійніше положення. Необхідно зберегти спокійне положення пошкодженої частини тіла під час доставки постраждалого в лікарню.
      3. При вражені електрострумом перша допомога складається з двох етапів:
        1. Звільнення постраждалого від дії струму.
        2. Надання йому медичної допомоги.

Відключити напругу. Якщо неможливо цього зробити, то необхідно обірвати або перерубувати дроти гострим предметом з ізольованою ручкою. При відокремленні постраждалого від струмоведучої частини електроустановки, слід користуватися струмонепровідними предметами або сухим одягом. Якщо потерпілий знаходиться на висоті, необхідно вжити заходи, що виключають його падіння.