3.25.6 Для заточування короткого Інструменту (вироба), який незручно тримати в руках, необхідно використовувати спеціальні пристосування.

3.25.7 На верстатах, де за умов праці неможливо використання захисного екрана, обов'язкове застосування захисних окулярів.

3.25.8. Встановлювати і правити абразивні круги повинен слюсар, що пройшов спеціальне навчання.

3.25.9. Виконувати роботи на верстаті у рукавицях не дозволяється.

3.25.10. Підхід до заточувального верстата повинен бути вільним, проливи масла необхідно своєчасно прибирати.

3.25.11. Роботи на заточувальному верстаті повинні проводитися відповідно до вимог биркової системи.

3.26 Про нещасні випадки або раптові захворювання, факти порушення технологічного процесу, виявлені несправності устаткування, інструменту, засобів індивідуального захисту вальцювальник повинен негайно доповісти керівникові.

4. Вимоги безпеки по закінченні роботи

4.1 Після закінчення робочої зміни і виконання усіх робіт вальцювальник повинен:

4.1.1. Виключити стан; ключ-бирку здати у встановленому порядку.

4.1.2. Прибрати устаткування стана і територію навколо нього.

4.1.3 Довести до відома змінника про всі недоліки І порушення в роботі стана і вжиті заходи щодо їх усунення.

4.1.4. Прибрати інструмент І пристосування у відведене місце.

4.1.5. Зняти спецодягу побутовому комбінаті, прийняти душ.

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1 Виникненню аварій передує: порушення ходу технологічного процесу, яке супроводжується зміною шумових характеристик, витіком виробничих компонентів з енергетичних комунікацій, хімічних речовин, своєчасне виявлення яких дозволяє оперативно вжити заходів щодо ліквідації аварій.

5.2. Під час виникнення аварій або ситуацій, які можуть призвести до аварій або нещасних випадків, необхідно негайно зупинити устаткування, використовуючи при цьому аварійну кнопку "Стоп" та вжити всіх заходів щодо усунення причин, що призвели до аварії або утворили аварійну ситуацію.

5.3. Під час раптового припинення подачі електроенергії, води тощо необхідно повідомити начальника зміни, цеху, начальника теплосилового цеху, диспетчера заводу.

5.4. В разі несправності устаткування, Інструменту, засобів захисту та виникнення інших небезпечних виробничих факторів, які загрожують життю та здоров'ю працівників, необхідно припинити виконання робіт, вжити заходів щодо відновлення нормальної обстановки, негайно сповістити старшого майстра або начальника зміни. За обставинами необхідно винести людей з небезпечної зони, обгородити її, виставити пости для виключення знаходження сторонніх осіб в небезпечній зоні.

5.5. В разі виникнення аварії виконувати всі вказівки керівника ліквідації аварії.

5.6. В разі заклинювання валків, шпінделів, роликів, редукторів необхідно негайно відключити подачу електроенергії, води, пари, стисненого повітря і викликати чергового слюсаря.

5.7. Під час прориву газу на газорозбірних постах, загорянні газу необхідно включити аварійну сигналізацію, а при її пошкодженні голосно попередити всіх про небезпеку.

Про аварію доповісти диспетчеру заводу, начальникові зміни теплосилового цеху, електрику цеху, майстру по комунікаціях; викликати газорятувальну службу і пожежну охорону.

5.8 В разі виявлення постраждалих надати їм першу допомогу.

5.9 Перша допомога постраждалому

5.9.1 При ударах, переломах і травмах.

5.9.1.1 Необхідно вивести (винести) постраждалого з місця події в безпечне місце.

5.9.1.2 Оглянути ушкодження постраждалого, визначити його стан.

5.9.1.3 При ударах перша допомога полягає в застосуванні та накладенні тугої пов'язки. На забите місце кладуть "холод" (гумовий пузир з льодом, снігом або з холодною водою). Якщо немає льоду чи снігу на забите місце кладуть складену в декілька шарів марлю, тканину або хустину, змочені в холодній воді. Використавши "холод" протягом 15-20 хвилин забите місце слід туго забинтувати. Поверх пов'язки можна знову покласти "холод" на 1-1,5 години.

При ударах голови - постраждалий може втратити свідомість, що вказує на струс мозку. До прибуття лікаря постраждалий повинен знаходитися в лежачому положенні. Для того, щоб постраждалий не задихнувся, необхідно повернути його голову вбік і пальцем, обмотаним марлею чи рушником, звільнити порожнину рота.

5.9.1.4 При переломах необхідно забезпечити нерухомість місця перелому, щоб зменшити біль і запобігти подальшому зміщенню кісток. Це досягається накладенням на ушкоджену частину тіла шини та пов'язки, чим забезпечується нерухомість. Для цього використовують готові стандартні шини або підручний матеріал (палку, дошку, кусок фанери, лінійку).

При накладанні шини необхідно виконувати правило: забезпечити нерухомість щонайменше двох суглобів - одного вище місця перелому, другого нижче, а при переломі великих кісток - трьох.

При відкритому переломі кінцівок необхідно розрізати брюки або рукав, припинити кровотечу. Накласти на рану пов'язку та приступити до накладення шини.

При закритому переломі шини накладаються поверх одягу.

5.9.1.5 При одержанні дрібних ушкоджень або мікротравми необхідно ушкоджені місця обробити настоянкою йоду та закрити антисептичною пов'язкою (наклейкою).

5.9.2 При опіках.

5.9.2.1 Надання першої допомоги постраждалому полягає перш за все в гасінні одягу. Потім обережно знімають обгорілий одяг, залишаючи його там, де він прилип до тіла. На ділянку опіку накладають стерильну пов'язку. Для запобігання зараження не дозволяється торкатися руками опіків шкіри.

5.9.2.2 При тяжких і великих опіках необхідно постраждалого завернути в чисте простирадло або тканину, не роздягаючи його, напоїти теплим чаєм та забезпечити йому спокій до прибуття лікаря.

5.9.2.3 При опіках очей слід робити холодні примочки розчином борної кислоти (пів чайної ложки на стакан води).

5.9.2.4 При хімічних опіках глибина пошкоджень тканин постраждалого в значній мірі залежить від тривалостІ дії хімічних речовин на них, тому важливо швидко зменшити концентрацію хімічної речовини. Для цього місце хімічного опіку негайно промивають великою кількістю води з- під крана на протязі 15-20 хвилин. При попаданні в очі твердих часток хімічних речовин, їх необхідно видалити вологим тампоном.

5.9.3 При тепловому ударі.

5.9.3.1 При тепловому ударі постраждалого необхідно вивести (винести) в прохолодне приміщення, в тінь, забезпечити приплив свіжого повітря.

5.9.3.2 Необхідно покласти постраждалого так, щоб його голова була вище тулуба, розстібнути одяг, прикладати на голову холодні примочки, змочити груди холодною водою, дати понюхати нашатир.

5.9.3.3 Якщо постраждалий знаходиться при свідомості необхідно дати йому випити 15-20 краплин настоянки валеріани. Якщо дихання слабке або відсутнє, а пульс не прощупується, необхідно негайно провести штучне дихання, непрямий масаж серця і терміново викликати лікаря.

5.9.4 При ураженні електричним струмом.

5.9.4.1 Перш за все необхідно швидко звільнити постраждалого від дії електричного струму - відключити відповідну частину електрообладнання, перерізати чи перерубати провід (при напрузі до 1000 В) або відтягти постраждалого від струмопровідних частин, скинути з нього провід. При цьому необхідно додержуватися застережливих заходів, щоб самому не попасти під напругу. Відтягти постраждалого від струмопровідних частин можна взявшись за його одяг, причому, якщо він сухий або сухою тканиною. Перерізати провід можна тільки інструментом з ізольованими ручками, перерубати сокирою з дерев'яною ручкою.

5.9.4.1. Після звільнення від дії струму надання першої допомоги постраждалому залежать від його стану.

5.9.4.3. Для визначення стану потерпілого необхідно: покласти його на спину, розстібнути одяг, перевірити наявність дихання, пульсу. Стан постраждалого повинен бути визначений швидко - за 15-20 с.

5.9.4.4 Якщо постраждалий після звільнення від електричного струму знаходиться при свідомості, то йому необхідно забезпечити повний спокій і спостерігати за пульсом та диханням протягом 2-3 годин або до прибуття лікаря, якого необхідно негайно викликати.

5.9.4.5 При відсутності свідомості. необхідно розстібнути пояс на одяг, забезпечити приплив свіжого повітря, давати нюхати нашатир, бризкати в обличчя водою, розтирати га зігрівати тіло.

5.9.4.6 При відсутності дихання і пульсу необхідно провести штучне дихання і непрямий масаж серця.